Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Předměty
Správce rubriky: Kubz [ kubz@dracidoupe.cz ]
  
  

Olmova hůl

 
Počet hvězdiček: 3
Skupina: Kouzelné zbraně
Síla zbraně: 9/-2
Kvalita zbroje: +3
Délka: 2
Sféra: 13
Váha: 17 mn
Popis:

Historie

Olm byl barbar druid ze země Oksron a jestli neumřel je druidem dodnes. Než se stal druidem potkal jednou v lese medvěda a nezabil ho.Místo toho zlomil svůj oštěp o koleno a medvěd se k němu přidal.Dostal jméno Wasarg. Pak po čase uviděl Olm na nebi sokola,ale než aby ho zabil,zlomil svůj luk a sokol se k němu přidal.Tomu dal jméno Sotron. A do třetice,když téměř neozbrojen a hladov potkal na pláži želvu,neubil ji kyjem,ale zahodil zbraň daleko do moře.Želva se k němu také přidala a dostala jméno Aetis.

Celou tu dobu sledoval Olma bůh lesů a divoké přírody Hern a protože se mu líbilo jeho jednání,vyměnil s ním za zvířata hůl,která se po vyslovení jména toho kterého zvířete promění na tu zbraň,kterou Olm při setkání nepoužil.

Kouzelná hůl,kterou vlastnil už ale dávno není jeho majetkem.Přišel o ní v hostinci,když hloupě uvěřil nějakému potulnému pěvci a ten ho sprostě okradl o vše, co u sebe měl.

Vzhled

Olmova hůl je na první pohled obyčejná druidská sukovice tu a tam trochu ořezaná a na horním konci s ozdobou sestávající z vyřezaných hlav tří zvířat (Medvěda, sokola a želvy).

Působení

Zbraň se může změnit 3 krát za den a každá varianta se od svého pravidlového základu liší tím, že má +3 k útočnému číslu (Wasarg je "oštěp", Sotron "krátký luk" a Aetis "kyj").

Autor: Robin Hood [ miluska.zaklinac@seznam.cz ]