Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Předměty
Správce rubriky: Kubz [ kubz@dracidoupe.cz ]
  
  

meč Obropích

 
Počet hvězdiček: 2
Skupina: Zbraně
Síla zbraně: 12/+2,proti obrům 18/+3/0
Délka: 1-2
Sféra: 14
Váha: 80 mn
Popis:Věhlas: +7

Historie:

Před dávnými časy ze země věčného ledu a sněhu Whiff, přišla velká výprava barbarů vedená mladým náčelníkem kmene Vlků, Bredem Lučištníkem Einarssynem, do země Oksron, neboť hledal novou zemi pro svůj lid, protože si v jeho rodné zemi postavil sídlo čaroděj, který se netajil svými světovládnými plány, a započal tak období Temných válek, které do základů vyvrátily mocnou říši Hungarů. Na konci této éry, která trvala 20 let, se barbaři usadili dokonce v polovině Oksronu. V té době měl Brede tři syny a dceru, nejstaršímu Illugovi toho jména I. bylo 14, Narvemu 10, Ravnovi 5 a Bergliotě 3 roky. Illug byl urostlý chlapec, vypadal přesně tak, jak si lidé v této zemi představovali, že má náčelnický syn vypadat, měl orlí pohled a zlaté vlasy mu visely přes ramena jako bujná hříva. Všichni jeho vrstevníci ho bezmezně obdivovali, protože už mu nad horním rtem vyráželo zlaté chmýří, kromě toho byl z nich největší, nejsilnější a měl největší výdrž ve všech sportech, které provozovali. Jeho otec, kterého král jmenoval jarlem, mu k 15. narozeninám nechal v Železných horách u nejlepších trpasličích kovářů a theurgů udělat nádherný obouruční meč Obropích. Toho léta se Brede vydal se svými drakkary na každoroční dračí výpravu do vzdálených zemí, když se vraceli, náčelnická loď se v bouři odchýlila ze směru a vítr ji zahnal až k břehům ostrova Dina, tam se dostala do boje s tamními barbary a skoro všichni na palubě podlehli ranám jejich mečů. I jarl Brede Lučištník, tak se jeho mladý syn stal jarlem a mnohokrát meč použil při dračích výpravách. Po jeho smrti zdědil meč jeho syn Illug II., poněvadž se podle rozhodnutí Illuga I. patřilo, aby meč dědil vždy nejstarší syn v rodu. V době Velké války Illug X. tímto mečem zabil krále obrů Olibria a získal tak přízvisko Vítěz, protože prakticky zachránil svět, jelikož druhý vůdce nepřátel zraněn uprchl. Illug X. vládl potom svému území, jeho syn Illug XI. se vydal na cesty i s mečem Obropíchem a ve světě se ztratil on i legendární meč a jarlem se stal druhý syn Illuga X. Sven. Mnoho hrdinů se již pokoušelo tento meč najít, ale žádnému se to ještě nepodařilo.

Vzhled:

Meč vykovali trpaslíci ze Železných hor v zemi Anfa a jsou známí jako nejlepší kováři po celém světě. Ocel, ze které je vyroben, nerezaví, nazývá se tirlin a je to kov namodralého nádechu. Tajemství jeho výroby vynašel Mikota Neohrožený, který se po tomto objevu stal nejvyšším královským kovářem vládce trpaslíků ve zmíněných horách. Celé tajemství je ukryto vždy v hlavě nejvyššího kováře a nelze je vynutit ani při útrpném výslechu nejvyššího stupně. Meč je se zvlněným ostřím, kaleným žárem ohnivých elementálů, s vytepanými runami a rukojetí obalenou kožešinou.

Vlastnosti:

Při použití dračího dechu se na špičce vytaseného meče rozžehne oheň, který při zásahu cíl zraní za 2k10+5 životů, jedná-li se o Ledového nebo Bílého draka, tak 2x tolik. Na meč je též vloženo kouzlo podobné chodeckému "Odraž šípy": 80% pravděpodobnost zlomení šípu, v jednom kole lze odrazit 4 šípy. Hlavní vlastnost spočívá v účincích vůči obrům, proti nim má parametry 18/+3/0.

Při ubrání 50% životů obrům, se obr zmenší o 1 třídu velikosti, při dalším ubrání se už nezmenšuje, přičemž ostatní vlastnosti se mu nemnění. Když ale např. nějaký šaman nebo kouzelník bude obrovi přidávat životy, může zase růst, a v tom případě se bude válečník muset snažit ho zase zmenšit a někdo bude muset odrovnat šamana.

Při zaklesnutí zbraní je 50% pravděpodobnosti,že se zbraň protivníka zlomí.
Autor: Robin Hood [ miluska.zaklinac@seznam.cz ]