Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Předměty
Správce rubriky: Kubz [ kubz@dracidoupe.cz ]
  
  

Kudlak

 
Počet hvězdiček: 3
Skupina: Artefakty
Síla zbraně: 2/0
Délka: 1
Sféra: 11
Váha: 5 mn
Popis:Tento předmět je určený postavám 6. – 15. úrovně, což je skutečně brzy. Snahou PJ by mělo být, aby si vůbec nevšimli, že je Kudlak kouzelný a už vůbec ne, že se jedná o artefakt. Pokusil jsem se ho vytvořit co nejnenápadnější, proto neobsahuje žádnou složitou historii a ani dokonalá kouzla. Snad to pochopíte.

Popis

Kudlak vypadá jako úplně normální dýka s dřevěnou rukojetí. Do ní je z obou stran vypáleno její jméno, jen čepel je jako srdce artefaktu vždy ostrá a nerezatí. Nic dalšího v tom prostě není.

Historie

Kudlak byl původně vytvořen speciálním magickým rituálem, který provedl vlkodlak Lítos. Tento lykantrop byl na svou rasu až neobvykle chytrým a ani ne tak zlým, což se však projevilo na jeho ostatních vlastnostech. Působil ve svém hvozdě jako druid/šaman mnoho let, než se tam nastěhovala velká tlupa lapků. Nenechali se k odchodu slušně přesvědčit a ani prudký útok s nimi nehnul. Bezradný Lítos se obrátil o pomoc ke svým lesním bohům, zda snad oni budou vědět, jak mu pomoci. Tu noc se mu zdál sen, ve kterém jednomu z lapků ukradl dýku, a pak s ní provedl složitý rituál u nejstaršího dubu v lese. Ráno to tak udělal, ale spolu s kouzlem vstoupila do zbraně i část jeho duše. Takto vyzbrojen se vydal lapky vyhladit a byl skutečně mile překvapen, když dobrovolně odešli. Moc dýky však působila jen na ně a nepomohla mu před nadutým bojovníkem, který ho v noci přepadl a zabil. Pak Kudlak putoval v rukou mnohých známých i neznámých hrdinů, druidů, skřetů a zlodějů.

Schopnosti

Všem lapkům, loupežníkům a zlodějům se nositel dýky jeví, jako by měl charisma 21/+5. Při bližším setkání si pak hází proti pasti Roz + Int ~ 7 ~ nic / zmámení. Zmámený zloděj jedná s držitelem jako s nejlepším přítelem a udělá pro něj kromě vlastní smrti vše. Zmámení pomine po třech směnách od rozloučení, ale zloděj si ho nebude vědom a pořád si bude myslet, že se setkal s velmi zajímavou osobností. K tomu všemu dodává část Lítosovy uvězněné duše Kudlaku zvláštní schopnost vlkodlaků nakazit zasaženého lykantropií. Šance, že se to stane je ale jen 15%. Nad tímto artefaktem také drží ruku velcí lesní bohové a proto se k ní hvozd chová, jakoby nebyla železná.

Poděkování

Na tomhle dílku mi opravdu pomohl Fafrin, za což mu patří můj vřelý dík. Odvedl na tom opravdu kus práce.
Autor: Nikdo [ 4nikdo@gmail.com ]