Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Předměty
Správce rubriky: Kubz [ kubz@dracidoupe.cz ]
  
  

Samurajská zbroj

 
Počet hvězdiček: 2
Skupina: Kouzelná zbroj
Kvalita zbroje: 5
Sféra: 7
Popis:

,…Drakere , naše taktika je jasná! Musíme uhájit naše vydobyté uzemí!! Stůj co stůj!

Ale pane, … není to tak jednoduché. Ti barbaři našli způsob jak se bránit naší magii.

Drakere, nehodlám poslouchat vaše výmluvy a fámy o jakési odolnosti proti naší magii! Jejich moc je malá a jejich pokusy chabé! Nemohou se nám v ničem rovnat!!

Ale pane,..

Dělej co ti říkám, Drakere,… má trpělivost není nekonečná! Chci vidět výsledky a chci je vidět jasně a zřetelně!!

Ano pane,… pokusím se!

Historie

Tato zbroj se jmenuje tak jak se jmenuje protože je používali legendární Samurajové, kteří byli jediní kteří měli účinnou obranu proti mágům při tkz. Trhlinové válce ve které byl svět „Samurajů“ napaden neznámou rasou z jiného světa. Mágové z tohoto světa byli tak mocní že dokázali vytvořit trhlinu mezi realitami a vstoupit do našeho světa, způsob jak toho docílili je nám až dodnes nepochopitelný. Válka byla dlouhá, trvala mnoho let a mágové pomalu, ale jistě začali získávat převahu a právě v tomto období se spojili Alchymisté národů elfů a lidí vznikla tato zbroj, která byla jedním z mnoha článků vítězství nad neznámými a krutými mágy.

Vzhled

Samurajská zbroj je tvořena z kožené a kroužkové zbroje je velice zvláštní a svým vzhledem připomíná jakousi oplátovano-koužkovou zbroj. Je tvořena úzkými podélnými plátky kožené zbroje spojenými několika řadami hustě propletenými kroužků které jsou spojeny s další úzkým plátky pod nimi. Mnohdy se do kožených plátků nebo spíše do kroužků prošívají různé barevné nitě které tvoří různé ornamenty a to nejčastěji podle toho k jakému klanu či armádě bojovník který ji nosí spadá. Kroužky bývají častokrát různě zbarveny, není to proto že by se barvili, ale ocel která se používá na tuto zbroj se kalí různými způsoby a při různé teplotě a proto někdy bývá namodralá, jindy nazelenalá nebo v různých odstínech oranžové.

Zvláštní schopnost

Výhoda teto zbroje je to, že do sebe dokáže vstřebat celou polovinu životů způsobenou nějakým útočným kouzlem (jsou to téměř všechny z oboru EU). Tato zbroj do sebe může vstřebat jen 100 životů po překročení této hranice se zbroj rozpálí a když ji uživatel včas nesundá tak mu způsobí zranění 3k6+10 živ za kolo, po této události se kvalita zbroje automaticky snižuje o jeden a počet životů ve zbroji se zmenší na polovinu.Po každém snížení kvality zbroje se snižuje max. možných vstřebaných životů o 15. Jestli se kvalita zbroje sníží až na nulu, tak může vstřebat už jen 25 životů. Po dalším překročení max. životů se už do zbroje nedá vstřebat ani jeden život. A tím pádem je zbroj již nezvratně nepoužitelná! Tato zbroj se také musí nějak zbavovat životů (musí se vybíjet) a to tak ,že se nechá na nějakém vodivém předmětu , po umístění na nějaký vodivý předmět se zbroj začne automaticky vybíjet rychlostí 1život/6kol. Uživatel se nemůže rozhodnou jestli chce, aby zbroj působila či ne např. v případě kdy hrozí překročení max.životů,....Uživatel neví kolik je ve zbroji vstřebaných životů, ale pozná kdy je zbroj na pokraji rozpálení(cca -8 než je max.) a kdy je zbroj vybitá .Počet životů ve zbroji zná jen PJ!!,.....Počet vstřebaných životů se zaokrouhluje dolů,....

Poznámky

Vodivým předmětem je myšleno něco kovového např. kovadlina nebo něco podobného. Samurajové používali nejčastěji speciálně vyrobené „němé sluhy“, obyčejné kovové panáky kteří měli pouze tělo na které tuto zboj jednoduše nasadili.

Vodivým předmětem není myšlena kapalina, tudíž při ponoření do vody se nestane vůbec nic. Není tím myšleno ani přiložení k nějaké železné žíle.

Při vybíjení tkz. na 100% se musí zbroj dotýkat vodivého předmětu alespoň 50% svojí plochy, není li tomu tak, tak se zbroj nevybíjí na 100% a PJ může libovolně zpomalovat vybíjení zbroje na závislosti velikosti předmětu kterým je zbroj vybíjena.

Příklad

Čaroděj Noran utočí černými blesky na bojovníka Burtana který má samurajskou zbroj. Noran hodí 6+4+7+38=55. Noran tedy utočí 55, Burtana kouzlo zasáhne - zbroj vstřebá 27živ a o 28živ přejde Burtan. Na konci boje bude muset Burtan (pokus nebude mrtvý) nechat zbroj vybíjet -162kol (2směny a 42kol), aby ve zbroji nezbyl ani jeden život! Ale pokud burtanova zbroj při souboji vstřebá více než 100životů, tak by se rozpálila, zranila by ho za 3k6+10živ za kolo a její kvalita by se zmenšila na 4, počet životů ve zbroji na 50 a max. množství vstřebaných životů by se zmenšilo na 85.

Autor: aldur [ jebb@seznam.cz ]