Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Předměty
Správce rubriky: Kubz [ kubz@dracidoupe.cz ]
  
  

Amulet krále Arthora

 
Počet hvězdiček: 2
Skupina: Artefakty
Váha: 2 mn
Popis:

Historie:

Vypráví se, že v jedné době byli trpaslíci, elfové a lidi velcí přátelé. Na znamení velkého přátelství vytvořili nejzručnější elfští a trpasličí kováři a therugové malý amulet, který vypadal jako bílá koule a uvnitř vlas. Amulet je vyroben z toho nejčistšího a nejtvrdšího materiálu na zemi(bohužel se dodnes neví co to je za materiál). Pokud ho nosil právoplatný král, vždy se jasně rozzářil a začal nepříjemně hřát pokud bylo nějaké nebezpečí v blízkosti. Díky tomuto daru se lidští panovníci nemuseli bát že by byli překvapeni ve spánku a zavražděni. Král který tento dar dostal se jmenoval Arthor a amulet je nazván po něm.
Amulet je bohužel již k nenalezení 10 let a nikdo neví kde je.

Popis:

Je to, jak už bylo napsáno, bílá koule, velká asi jako knoflík a uvnitř vlas. Žádné zbraně nedokážou ani škrábnout, natož zničit kouli a ani kouzla nemají na amulet žádný účinek.
Koule se v mnoha případech rozzáří(viz tabulka dole), pokud osobě která ho nosí(musí být právoplatný dědic krále) hrozí nějaké nebezpečí. Historie je, jak už to bývá, přehnaná. Amulet se rozzáří jen trochu, takže pokud máte amulet pod oblečením, nehrozí že by někdo něco uviděl. Když vám hrozí nebezpečí, začne se většinou koule zahřívat, ale ne tak aby vás to popálilo, je to jen příjemné zahřátí, ovšem vám to nebude moc příjemné připadat, protože to znamená že vám hrozí nebezpečí. Amulet se zahřeje pokud bude vrah v dosahu 45 sáhů, jinak je amulet k ničemu. Teplo amuletu vás probudí i za spánku.

Tabulka v jakých případech se amulet zahřeje:
Událost Pravděpodobnost [%]
Vrah myslí na vraždu pořád a intenzivně 95%
Naplánovaná vražda, profesionální vrah 35%
Střelec připravený vypálit šíp(je jedno jestli jste profesionální střelec nebo jen obyčejný) 15%
Lupič se chystá vás okrást 45%
Při bitvě se někdo zaměří na vás 20%

Pokud vás napadnou jiné příklady udělejte si to podle toho jak myslíte že by to mělo být.

Pokyny pro PJ:

Pokud se na hráče někdo chystá zaútočit použij tabulku a hoď si, při úspěchu oznam hráči, že ho jeho amulet hřeje, ale neříkej mu proč, pokud hráč neví k čemu je amulet, na to musí přijít sám. Pak je tu pravidlo, že amulet se rozzáří jen v případě, že vrah to myslí opravdu vážně a je připraven to udělat, takže např. pokud si někdo řekne “Já bych toho zmetka nejradši zabil”, ale nebude to myslet vážně, amulet se nerozhřeje.

Autor: Bruce Wayn [ WaynB@seznam.cz ]