Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Kouzla
  
  

Sonický blesk

 *audiebatur ictu* 
Počet hvězdiček: 2
Magenergie:5 magů za první, 4 za další
Past:XXX
Dosah:100 Sáhů
Rozsah: viz níže
Vyvolání:1 Kolo
Trvání:viz níže
Skupina:Ostatní
Autor: oukej
Text:

Popis: Po vyvolání kouzla si kouzelník háže na přidaný efekt blesku (50% šance na dočasnou ztrátu sluchu (viz. níže)) poté z těla kouzelníka vytryskne magenergie (pro běžné pozorovatele takřka neviditelná, pozornější mohou zahlédnout víření vzduchu od kouzelníka směrem k jeho cíli.) a jakmile narazí do svého cíle tak: cílový tvor si hází (1k6 / 2) o kolik přijde životů a (1k6) na další efekt (1 nic, 2-4 dočasná ztráta sluchu, 5-6 dočasná ztráta vědomí). Efekt trvá po dobu 3 kol. Po naražení blesku do cíle však ještě vznikne rázová vlna, která do okruhu 20 sáhů způsobí všem ztrátu sluchu na 3 kola)


teď si určitě říkáte "jak se v tom mám sakra vyznat" takže si dovolím názornou ukázku: elf kouzelník vyšle kouzlo a hodí si na pravděpodobnost vedlejšího efektu 40% (takže se strefí do 0-50). Blesk narazí do člověka alchymisty a ten si hodí 4 (ztrácí 2 životy) a 3 (na 3 kola ztratil sluch).

Dále protože kouzelníkovi se povedlo vyslat blesk i s vedlejším efektem, tak všichni v okruhu 20 sáhů od zasaženého alchymisty ztrácí sluch na 3 kola. (Pokud elf kouzelník stojí v okruhu 20 sáhů od alchymisty vedlejší efekt působí i na něj!


možné adaptace a úpravy kouzla

1) místo toho aby si kouzelník házel pravděpodobnost na vedlejší efekt, může si jej házet každý v okruhu 20 sáhů od zasaženého (nevhodné při větším počtu tvorů poblíž zasaženého)

2) je možnost že by si každý tvor házel 1k6 na počet kol po které na něj bude působit vedlejší efekt (ale bylo by to moc házení takže doporučuji spíše mou průměrnou hodnotu 3 kol)

Přidáno: 13:55:30 21.01.2019