Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Kouzla
  
  

Archon

 *Iris neavus* 
Počet hvězdiček: 1
Magenergie:0 níže
Past:6
Dosah:6 sáhů
Rozsah:2 kouzelníci,hraničáři
Vyvolání:5 kol
Trvání:směn
Skupina:Ostatní
Autor: Eleador
Text:

Toto kouzlo transformuje dva a více kouzelníků či hraničářů do veliké magické bytosti, která se skládá z dvojnásobku magenergie obou kouzelníků, jejich životy jsou transformovány na magy a magy které jim ještě zbývají. Pokud postava které je nabízeno toto spojení odmítne, hodí si proti pasti 6 spojí/nespojí, pokud s ní souhlasí nehází si. Jeden z kouzelníků musí mít alespoň 6 level, ale stačí aby toto kouzlo uměl jenom jeden kouzelník.Magy se postupně spalují 1 mag za každého kouzelníka/směna. Má stejnou inteligenci jako ten chytřejší z kouzelníků a má podle něj pravděpodobnost kouzla. Není zranitelný kouzly, naopak ho ještě posilují, také dokáže pohltit magy z živých bytostí- za každých 10magů které pohltí, i ty z kouzel, (musí najednou!!) si přičte 1mag. Zbraně s démonem mu ubírají 1,5 násobek normálního poškození. Jakmile dojde magenergie, hodí si 2k10 na procenta, jestli přežijí zákl. pravděpodobnost je 75% s každým kouzelníkem se šance zvyšují o 5%. A na 80% se jim stane nějaká trvalá újma (ztráta int., nebo živ. aj. záleží na PJ). Pokud přežijí, jsou vyřazeni a mají 1 život. Magy jsou zároveň životy. Magické Životy Archona- (ziv. 1 Kouz. -1+ziv.2 Kouz. -1 +2*magy 1kouz.+2*magy 2kouz. + zbýv. Magy obou kouzelníků)

Základová schopnost této bytosti jsou 3 modré blesky zdarma jako kouzlo, nebo kouzlo, které umí alespoň jeden kouzelník, přičemž stojí pouze ¾ původní ceny magů, zaokrouhlujeme nahoru. Nemusí ale pouze kouzlit má pěsti 3/+6/-4 jsou nabyté modrými blesky což znamená že si zasáhnutá postava hodit ještě 1k6 na poškození bleskem, pokud je silou rány poškozena za 10 a více životů ránou pěsti (ne i s blesky) hodí si proti pasti 3 omdlí/neomdlí.

Tato bytost vznikne tak že se 2 a více kouzelníků či hraničářů telepaticky spojí a vytvoří se malinká supernova, která je vcucne a ze supernovy se vytvoří postava, která levituje, je velká podle počtu osob v Archonovi 2-5=D,6-10=E .Poskytuje světlo stejně ostré jako za dne.

Pozor!! Toto kouzlo si kouzelník musí nejdříve vybrat Nestojí to žádné magy, protože se postupně odčerpávají. Archon lze skončit i před uplinutím magů, ale je zde riziko že zbývající magy vybuchnou 10%. Pokud se tak nestane, stane se to co po uplinutí akorát že pravděpodobnosti se snižují smrt 50%, újma (int. Aj) 30%.</>

ukázka vzhledu: http://sanggene.deviantart.com/art/Protoss-Archon-208904039

Přidáno: 20:41:31 29.10.2015