Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Kouzla
  
  

Kouzla EU šetřící magenergii

 *viz níže* 
Počet hvězdiček: 4
Magenergie:0 mg
Dosah:0 sáhů
Rozsah: sáhů
Vyvolání:0 kol
Trvání:kol
Skupina:Energetická magie
Autor: Dakeyras
Text: <table> <tr><th colspan="2">Dakův výboj *Dakus arkatl*</th></tr> <tr><th>Magenergie</th><td> 4 mg</td></tr> <tr><th>Dosah</th><td>10 sáhů<td></tr> <tr><th>Rozsah</th><td>1 osoba<td></tr> <tr><th>Vyvolání</th><td>1 kolo<td></tr> <tr><th>Trvání</th><td>viz níže<td></tr> <tr><th>Obor</th><td>EU<td></tr> <tr><th>Zařazení</th><td>Zpomalený výboj<td></tr> </table>

Kouzlo, které potřebuje hodně taktického citu pro použití. Šetří kouzelníkovu magenergii a přitom může ničit nepřátele i jedním výbojem. Tyhle výhody vyvažuje jinde a to potřebným časem na seslání a možností sebepoškození, když se to zvrtne. Ihned po vyvolání má kouzlo sílu 1k6+2 životů, ale kouzelník se může rozhodnout podržet si toto kouzlo v ruce, kde postupně sílí bez vložené magenergie. Každé kolo, po které kouzelník toto kouzlo nevrhne proti protivníkovi, zesílí o dalších 1k6+2 životů.

Nevýhodou tohoto kouzla není jen doba nemožnosti kouzlit při čekání jiné kouzlo, které by třeba vyžadovala situace, ale i to, že každé kolo navíc vzrůstá pravděpodobnost, že kouzlo selže a zraní samotného kouzelníka o 5% (2. kolo 5 %, 3. kolo 10 %, ... ). Při tom, když se na něj kouzelník soustředí, tedy jako by stále kouzlil. Pokud začne vykonávat jinou činnost - bránění se, utíkání, zvedá se pravděpodobnost na 15% za kolo. Při zranění si háže na past Int - počet životů, za které byl zraněn - udrží/neudrží.

Kouzlo se následně na protivníky "vrhá" ne fyzickým hodem, ale stejně jako blesky, stačí mentální příkaz, aby vyšlehlo samo. Čekající kouzelník má v ZSS automaticky iniciativu a v RSS má +12 k iniciativě.

Poznámka autora:

Použití v 1. kole je evidentně naprosto nevýhodné. Použití v 2. kole už je výhodnější než zelený blesk, ale musí se na něj čekat 2 kola. Od dalších kol je poměr vložené magenergie a odebraných životů markantnější. Je třeba opět zdůraznit, že kouzelník během této doby nemůže operativně jednat a hlavně na selhání si háže v každém kole se zvyšující se pravděpodobností a pokud selže, zraní sám sebe, což je další daň za výhodný poměr mezi cenou a výkonem. <table> <tr><th colspan="2">Dakovi blesky poslední naděje *Dakus Bártak*</th></tr> <tr><th>Magenergie</th><td> 2 + úroveň kouzelníka mg</td></tr> <tr><th>Dosah</th><td>20 sáhů<td></tr> <tr><th>Rozsah</th><td>1 osoba<td></tr> <tr><th>Vyvolání</th><td>1 kolo<td></tr> <tr><th>Trvání</th><td>Ihned<td></tr> <tr><th>Obor</th><td>EU<td></tr> <tr><th>Zařazení</th><td>Zrychlený výboj<td></tr> <tr><th>Zranění</th><td>1k6 + celkové zranění kouzelníka<td></tr> </table>

Toto kouzlo je vhodné používat až v posledních fázích souboje, protože jeho účinek roste s velikostí rozdílu mezi současným a plným počtem životů sesílatele. Rostoucí magenergie zajišťuje i drobnou korelaci k možné velikosti zranění, kterou je kouzelník s rostoucí úrovní snést (a naopak po 9. úrovni není snižování účinku tak drastické).

Dakovi blesky si svou cenu nežádá jen v krvi sesílatele, ale i z jeho budoucnosti. Každé seslání tohoto kouzla snižuje permanentně maximum zaostřené magie kouzelníka o 1 mág. Kouzelníci si tak nenechají uměle snižovat životy před souboji, aby pak dávali větší zranění po čas celého souboje a nejen jednoho, ale i všech ostatních.

Příklad:

Elf kouzelník Aion na 5. úrovni s odolností 9 -1, 14 životy a mezí vyřazení 2 životy. Kouzlo sesílá se 7 mágy. Při průměrném hodu 3 - 4 se toto kouzlo začne vyplácet až těsně u meze vyřazení, tedy v okamžik kdy má 3 - 4 životy.

Barbar kouzelník Nogrum na 5. úrovni s odolností 13 +1, 26 životy a mezí vyřazení 3 životy. Z předchozího příkladu jsme si ukázali, že hranice zlomu pro 5. úroveň je celkové zranění 10 - 11 životů. Nogrum si ale může dovolit ztratit ještě dalších 12 životů a za pouhých 7 mágů udělit zranění 23-28 životů. V tento okamžik je ale na pokraji vyřazení a stačí i drobné zranění a je mimo. Větší zranění jej zabije.

Přidáno: 2:14:56 30.01.2013