Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Kouzla
  
  

Magické klece

 *Gaiola yyyy bárak* 
Počet hvězdiček: 4
Magenergie:0 viz níže
Dosah:10 sáhů
Rozsah: terčů
Vyvolání:2 kola
Trvání:směn
Skupina:Energetická magie
Autor: Dakeyras
Text:

Xxxx* magická klec - Gaiola yyyy** bárak

Magenergie: cena za svazek blesků + 1 mag za každý blesk

Dosah: 10 sáhů

Rozsah: dle dodané magenergie

Vyvolání: 2 kola

Trvání: dle dodané magenergie

Obor: EU

*Jméno barvy dle blesků

** Kouzelnické jméno daného blesku

Po seslání kouzelník sešle svazek energie podobný klasickému blesku (s pravděpodobností zásahu jako daný blesk), jen je výraznější. Tento svazek se před obětí rozdělí a vytváří ve volném prostoru kolem ní pravoúhlou klec, zasazenou do okolního prostoru, ukotvenou na dané místo, klidně i ve vzduchu kolem létajícího objektu, kde jsou jednotlivé mříže tvořeny právě výboji blesků.

Tyto mříže, ale nejsou stálé, stejně jako výboje blesků a zjevují se náhodně. Klec má barvu dle blesků, ze kterých pochází. Velikost klece odpovídá velikosti postavy a přibližně jednoho jejího kroku kolem ní a tato vzdálenost je pak nad i pod postavou. V případě pevných překážek v prostoru se klec v nich nevytváří, ale při jakékoliv změně - jako snaha o podkopání, či v chodbě vybourání se do boku, se mříže objeví i v uvolněném prostoru (klec nemusí byt spojitě návazná a v chodbě mohou být vidět jen 2 stěny klece) v odpovídající vzdálenosti.

Při každém kontaktu s těmito mřížemi je jakákoliv postava zraněna bleskem za počet životů odpovídající zranění daným bleskem (již se 100% úspěšností zásahu). Při projití je postava vystavena postupně náporu všech blesků. Pokud se takto klec vybije, tak se zruší, pokud ne, tak klec zůstává se zbývajícím počtem blesků i po smrti terče.

Pomineme-li bolest, pocit při procházení je jako při procházení vodní clonou - nebrání nám, ale cítíme ji.

Délka trvání klece je závislá na počtu blesků do klece vložených. Každý blesk zvyšuje délku trvání o 2 směny. Po těchto 2 směnách se jeden blesk vybíjí. Další způsob již byl zmíněn a to vybytím blesků.

počet blesků a velikost klece

<table border="1"> <tr> <th>Minimální počet blesků</th><th>Velikost</th> </tr> <tr> <th>3</th><td>A</td> </tr> <tr> <th>5</th><td>2A / B</td> </tr> <tr> <th>8</th><td>4A / 2B / C</td> </tr> <tr> <th>13</th><td>8A / 4B / 2C / D</td> </tr <tr> <th>21</th><td>16A / 8B / 4C / 2D</td> </tr> </table>

-Klec nelze seslat na nepřítele o velikosti E. Terče hromadné klece musí stát u sebe - na sousedících hexech/čtvercích

Příklad: Kouzelník Darius, potřebuje získat informace od démona, kterého vyvolal jeho konkurent Sario. Démon je velikosti B a není zrovna slabí, naopak ale potřebuje, aby jej donutil mluvit. Vybere klec ze zelených blesků, ale zvolí raději 7 blesků. Klec se mu zdaři zakouzlit a uvězní svého démona. Za kouzlo zaplatí (21+7=) 28 mg, které vydrží 14 směn a může zranit za 14k6 životů.

Démon netuší oč se jedná a pokusí se prostě projít a dostane zásah. Lekne se, ale zkusí to znova, protože rozzuřen. Opět dostane zásah a opět se stáhne. Chvíli řve a vzteká se, ale následně se zkusí prodrat ven. Dostane ještě 3 zásahy a stáhne se a zkusí vyjednávat. Nyní přichází Dariusova chvíle na vyslýchání. Nyní mu už zbývají jen 4 směny, ale to démon netuší, Kdyby ale Darius použil jen minimum blesků pro stvoření klece, při posledním pokusu by klec démon prolomil a ač značně zraněn by byl volný.

Dodatky pro štouraly

-Také můře fungovat jako ochranné kouzlo, kdy je terč kouzla osamocen proti přesile a tak se nepřátele ve snaze dostat k ní sami mohou zranit, ale pro něj se nic nemění když se dotkne on, zraní se taky.

-Prostor pro jednotlivce je dost omezený na to aby se v něm dalo rozumně něco dělat. Určitě se v něm dá kouzlit (pokud není vaše kouzlení podobno tanci či záchvatu), dá se uvažovat o střelbě, ale je třeba to brát asi jako past na dotkne/nedotkne, stejně tak jako třeba pokus sundat ranec z ramen a něco z něj vytáhnout. Síla pasti DÚPJ a použitá vlastnost - obratnost. -Použití klece jako drsnější arény, kdy chci mít uvnitř dost prostoru pro souboj - základní prostor 1 válečníka pro boj je klec o 1 stupeň větší - 2 B protivníci budou potřebovat 2C -> 1D prostor... 3 a 4 B -> 2D, ...

-Princip zásahu není omezen jen na dotyk mříží, tedy nejde se třeba zmenšit, či změnit v mlhu - princip je stejný jako u blesku - neřeší se kde zasáhne, zdali je terč chráněn zbrojí, či je neviděný, prostě zraní. Z klece a do klece se však dá hyperprostorovat.

-Zesílení/prodloužení klece je nemožné, ale lze seslat na cíl více klecí ve stejný čas. Cíl tak bude zasahován od každé klece, která kolem něj je a je stejně veliká. Je taky možné, že cíl bude lapen v kleci své velikosti a pak ještě ve větší kleci, která už jej zraňovat nebude. Třeba jako postupné trýznění, kdy na cíl zprvu sešlu velkou klec, kterou postupně zmenšuji.

-Možnost kouzlení do prázdného prostoru - nic nenamítám a sám podporuji myšlenku na možnost seslat toto kouzlo i jako třeba ochranu při útěku do prostoru chodby, tedy bez "živého" terče, aby pronásledující nemohl pokračovat v cestě (pokud se nechce zranit), nebo naopak když potřebujem, aby nikdo neunikl prázdným koncem na druhé straně. Pravděpodobnost zásahu pak může ovlivnit zdali se pak tato klec dá obejít, či ne (splní / nesplní svůj účel), také je možná změna, jako třeba počet blesků, protože bude stačit pouze stěna nikoliv celá klec.

-Použitelné blesky z pravidel - Modrý, Zelený, Žlutý, Červený, Fialový, Černý, Bledý (i když chtěl bych vidět čaroděje i důvod pro zakouzlení bledé klece) i Bílý, pokud používáte ještě další blesky na stejném principu není problém je použít taky (blesky většího dosahu prodlouží vzdálenost na seslání klece atp.) ...

Přidáno: 20:36:26 08.08.2011