Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Kouzla
  
  

Přivolej Matronu

 *Expecto Matronu* 
Počet hvězdiček: 3
Magenergie:10 + viz níže
Past:Int ~ 6 (10 ) ~ 0
Dosah:10 sáhů + 1 sáh za každou úroveň
Rozsah: o poloměru dosahu
Vyvolání:3 kola
Trvání:20 kol
Skupina:Iluzivní magie
Autor: Tuvy
Text: Jméno kouzla: Přivolej Matronu
Kouzelná slova: *Expecto Matronu*
Magenergie: 10 + viz níže
Past: Int ~ 6 (10 ) ~ 0
Dosah: 10 sáhů + 1 sáh za každou úroveň kouzelníka
Rozsah: koule o poloměru dosahu
Vyvolání: 3 kola
trvání: 20 kol
Obor magie: IL

Příběh:
Tři trollové seděli u ohně a opékali si skopové. „Dneska skopový, včera skopový, ať se picnu, jestli zejtra zasejc nebude jen skopový,“ stěžoval si jeden. Pak začali postupně přicházet prcajzlíci, a trollové je chytali chytře do pytle a hádali se, jak je připraví. Vypadalo to, že už se konečně dohodli, že si na ně na všechny postupně sednou a rozmačkají je na kaši. A do svítání bylo daleko. Už si pomalu jeden z trollů sedal na prvního, když oheň explodoval. Z plamenů, kouře a rozvířených uhlíků se nad trolly vztyčila ohromná obludná postava tlusté ošklivé ženské. Než stihli cokoliv udělat rozezněl se její křik údolím: „Ty špinavý malý kamenný zmetku!Zase sis neumyl ruce a hraješ si s jídlem! A co ti tvoji kamarádi – kolikrát jsem ti říkala, aby sis nehrál se Šutrem!!!“ Její křik ještě hodnou chvíli pokračoval a lehce přehlušil lámání stromů a další projevy utíkajících trollů.

Toto kouzlo vytvoří poloprůhlednou postavu obrovské matrony (například tlusté ošklivé protivné ženské kolem 45), která začne hned protivně nadávat všem ostatním v dohledu (kromě sesilatele). Matrona má jedinou schopnost - zastrašení. Pro tuto schopnost je brána jako bojovník na 6. úrovni s charismou 3.

Základní kouzlo za 10 magů vyvolá jen anonymní nikomu neznámou matronu člověka velikosti B.

V případě, že kouzelník vloží do kouzla dalších 10 magů, je kouzlo daleko přesvědčivější (matrona není poloprůhledná) a nebezpečnost pasti se zvýší na 10.

Kouzelník také může zvětšit postavu matrony a tím zvýšit její virtuální úroveň pro zastrašování. Za zvětšení postavy matrony o jednu velikostní třídu je potřeba zaplatit dalších 5 magů.
Matrona velikosti C je brána jako bojovník na 8. úrovni.
Matrona velikosti D je brána jako bojovník na 15. úrovni.
Matrona velikosti E je brána jako bojovník na 25. úrovni.

Poslední a nejmocnější možností tohoto kouzla je personifikace matrony. Kouzelník musí seslat kouzlo s dalšími 20ti magy, ale vyvolaná matrona přijde každému, na koho působí, jako žena, kterou ve svém životě nejvíce respektuje (v podstatě vždy to je matka, které se bojí i největší a nejdrsnější krollí bouchači, tím spíš, pokud svou matku zabili). Efekt je stále stejný (začne nadávat a PJ hází na zastrašení), pouze v tomto případě se bere int. zastrašovaného jako o 4 stupně nižší (minimálně 1).

Bonus:
Existuje také legenda o kouzle „Expecto Chuck Norris“ jehož síla by měla stačit na zastrašení kohokoliv (vč. zlatého draka). Nikdo ale nemá odvahu na to zjišťovat si o něm podrobnosti a sféry o něm odmítají mluvit.


S pozdravem
T.
Přidáno: 16:17:43 26.05.2008