Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Kouzla
  
  

Bombocníci

 **Ozrimala mála** 
Počet hvězdiček: 6
Magenergie:5 magů
Dosah:0 0 sáhů
Rozsah:10 sáhů
Vyvolání:1 směna
Trvání:1 hodina
Skupina:Materiální magie
Autor: UnknowN
Text: Pozn.: Rozsah: kruh o poloměru 10 sáhů

Toto kouzlo je kombinací kouzel "nebezpečné ovoce" a "pomocníci". Podle vložené magenergie vytvoří skřítky, kteří mají následující charakteristiky:


síla: 10
obratnost: 14
inteligence: 9
charisma: 8
pohyblivost: 11 (magický tvor)
1 život (životaschopnost 1).
OČ = 1.
zranitelnost: humanoid, ale N, H0
Velikost: A

Jsou asi 30 coulů vysocí skřítci jakoby z pálené hlíny, oproti "pomocníkům" jsou tlustší a baňatější. Umějí mluvit, normálně vidí a slyší, ale nemají žádné zvláštní smysly nebo schopnosti (například infravidění).

Na rozdíl od pomocníků, tito skřítci nejsou určeni k fyzické práci, ale k dopravení sebe sama na místo určené kouzelníkem, kde v zadaný okamžik vybuchnou se silou nebezpečného ovoce (24/4/2). Ačkoliv jsou vyvolávání v okruhu 10 sáhů od kouzelníka, mohou se z tohoto okruhu vzdálit a to i za pomoci jakýchkoliv dopravních prostředků. Exploze bombocníků je podmíněna několika faktory:

1. Pokud kouzelníkovi vše vyjde, exploduje bombocník tam kde má a přibližně v určeném čase (na k6: 1 + 6 = správný čas, 2 = -1 směna, 3 = -2 směny, 4 = +1 směna, 5 = +2 směny)
2. Bombocník automaticky exploduje po uplynutí jedné hodiny od seslání kouzla.
3. Exploze nastává v okamžiku bombocníkovy smrti.

Popis exploze:

Bombocník se jedno kolo před explozí začne nafukovat a když přijde jeho chvíle, tak prostě vybuchne. Pokud je ale zraňen, nafukování si odpustí a vybuchne okamžitě.


Bombocnická nátura:

Kouzelník může bombocníkovi sdělit, jak se má chovat v určitých situacích, například když ho někdo objeví apod. Pokud bombocník žádné takové příkazy nemá, tak se bude držet toho, co má udělat: Dostat se na nějaké místo a tam v určený čas vybuchnout. Pokud by se ukázalo jako nesplnitelné vybuchnout v určený čas, pokusí se alespoň zuby nehty vybouchnout na správném místě. Bombocníci hovoří dost hrubě a nevybíravě - občas i mezi sebou. Uvedeme tu příklad rozhovoru, kdy někdo najde bombocníka sedícího na podpůrném trámu:

"Ajejej, copa tady delás tlpaslícku mlňavej?"
"Sedím tu v šeru a v klidu tu se*u, takže odsud koukej mazat, než tě nakopu do klenotů..."

Dále pak mají takovou charakterovou zvláštnost - co se týče jejich výbuchu, nemají pud sebezáchovy, ba dokonce se na ten výbuch těší. Když už cítí, že přišla jejich chvíle, tak kolikrát ještě před výbuchem stihnou pronést nějakou trefnou hlášku, jako třeba: "To bude prda, že se z toho..." ...a podobně.

Kouzelníci, kteří se nespokojili s prostou kombinací s "nebezpečným ovocem", se rozhodli vytvořit nebezpečnější variantu kouzla:


Kouzelná slova: Ozrimon
Magenergie: 15 magů na bombocníka
Dosah: 0
Rozsah: kruh o poloměru 10 sáhů
Vyvolání: 1 směna
Trvání: půl hodiny

Tato varianta kouzla se liší pouze v tom, že síla výbuchu je stejná, jako síla výbuchu "granátového jablka" - tedy 24/12/5/2/1

Přidáno: 16:44:38 06.01.2008