Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Kouzla
  
  

Zmizení

 *gliedern* 
Počet hvězdiček: 2
Magenergie:13 mágů
Dosah:0 dotyk
Rozsah:1 postava
Vyvolání:2 kola
Trvání:1-6 směn
Skupina:Materiální magie
Autor: Bruce Wayn
Text: <html><body>

Zmizení

Jednoho krásného rána jsem se procházel kolem hradeb města Radeb když jsem si všiml dvou černě oděných postav. Hned jsem tušil že něco není v pořádku, chodili moc uvolněně, až příliš uvolněně na můj vkus. Byl jsem jeden z těch mocnějších čarodějů ale nerad jsem bojoval, tak jsem si řekl že bude lepší když se schovám za roh a vykouzlím si neviditelnost. Tak jsem tak učinil ale něčeho jsem si nevšiml, ti muži měli sebou psa. Zrovna šli kolem mého úkrytu když v tom ten pes začal na mě štěkat a cenit zuby. Odhadl jsem že to byl lovecký pes a hned jsem začal proklínat svojí zbrklost a neopatrnost. Ti muži asi nebyli jen tak obyčejní lupiči, protože hned pochopili co se stalo a vytáhli krátké meče a vrhli se do stínu kde jsem byl schován. Začali kolem sekat a jen tak tak mi neusekli ruku a to byl konec mé trpělivosti, vykouzlil jsem dva modré blesky a zabil jsem je, ale zase jsem zopakoval svojí chybu, pes na mě skočil a zahryzl se mi do dlaně. Vytáhl jsem štíhlou dýku a propíchl ho.

Po téhle špatné události jsem se rozhodl stvořit nové kouzlo které, pokud se mi povede, mě zapíše navždy do dějin čarodějů, kouzlo mnou nazvané ZMIZENí.

Základ kouzla je že se moje tělo více méně rozloží na atomy a pak se po určité době zase složí. Samozřejmě, pravděpodobnost že se mi to povede je velice malá a pokud se mi to nepovede, zemřu. Kvůli tomu děsivému riziku jsem se vydal k starému mistru čaroději Yung-Lingovi, který byl pokládán za velice schopného čaroděje. Vyložil jsem mu svůj nápad a když jsem domluvil začal se strašně smát. Docela mě to urazilo tak jsem se zeptal čemu ten smích a on odpověděl že to je geniální. Velice mě to potěšilo a samozřejmě jsem mu za to poděkoval, ale zeptal jsem se ho jestli by mi nemohl pomoct s přípravami na kouzlo. Odpověděl že ano(za určitou cenu) a po dohodě mi řekl že klíčem k úspěchu je soustředění a řekl mi že mě naučí naprostému soustředění. Po měsících trénování přišel den kdy jsem to měl vyzkoušet. Poklekl jsem na bílý kámen v čarodějově domě a začal se soustřeďovat, zvláštní na kouzlu je že příslušná slova vyřknete v šepotu tak abyste to slyšel jen vy, protože i zvuk vašeho hlasu by vás vyrušoval. Tak jsem se na to soustředil a začal pomalu pronášet slova. Po chvíli jsem to dokončil a najednou…nedokážu to přesně popsat, jako kdybych přestal existovat. Nevím po jak dlouhé době jsem se probral, ale viděl jsem nad sebou tvář Yung-Linga a to znamenalo že žiju. Usmíval se a řekl že se mi to povedlo, byl jsem štěstím bez sebe, znamenalo to že se ze mě stane jeden z nejznámějších čarodějů světa.

<div align = "right">Ukázka z deníku čaroděje Mondorfela </div align = "right">

Jak provést kouzlo:

Posaďte se do tureckého sedu,musíte se velice soustředit.Začněte pomalu a tiše říkat magická slova.Poté se vaše tělo začne rozkládat,nic necítíte,je to bezbolestné.Jak dlouho zůstanete ,,rozložen,, záleží na vašem hodu 1k6 směn,hodíte např. 4,takže zůstanete rozložen 4 směny.V rozloženém stavu nevnímáte své okolí.Poté se začnete znovu skládat.Po složení jste velice unaven a nejlepší by bylo chvíli se prospat mate postih -1 na obratnost a sílu dokud si alespoň hodinu neodpočinete(není to ale pravidlo).Pokud se něco dostane do místa kde jste se rozložil máte smůlu,zemřete,pokud ale zaplatíte 5 mágů navíc kouzlo se pkusí překážku posunout nebo se vás pokusí zhmotnit na bezpečném místě. Překážka nesmí být težší než 20kg.Pokud ani toto nepomůže zhmotníte se náhodně na bezpečném místě vzdáleném maximálně 15 coulů od původního.

Jde rozložit i jinou osobu než sebe,ale ta osoba musí souhlasit a poté si ta osoba stejně jako čaroděj sedne a čaroděj začne provádět kouzlo.Ovšem rozloží se jen ta postava,čaroděj ne.

K čemu to je:

Je to krajní řešení pokud vás někdo pronásleduje a nemáte šanci mu utéct.Pokud budete dostatečně rychlý vaše tělo se rozloží a váš nepřítel nemá šanci vás chytit,většinou ztratí stopu a vrátí se.Doporučuje se užívat se jen v případu největší nouze,protože můžete umřít.

Poděkování:

Takže chtěl bych poděkovat Gryffintomovi a obzvlášť Plžovi,který udělal cca 1 polovinu práce,za velice užitečné rady, bez kterých by moje práce vypadala o dost hůř.

</body> </html>
Přidáno: 21:33:01 17.04.2006