Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Hraničář
  
  

Očisti

Počet hvězdiček: 3
Magenergie:2 magy
Dosah:0 dotek
Rozsah:0 chodec
Vyvolání:10 kol
Druh:Klasická
Skupina:Kouzla pocestných
Četnost:neomezeně
Pomůcky:dřevěná miska plná čisté vody
Popis: Trvání : ihned

Kouzlo slouží k jednoduchému účelu. K fyzickému očištění oblečení, zbroje, zbraní, kůže, vlasů od „přírodní“ (viz. níže) špíny.

A jak to funguje

Chodec si před sesláním naplní dřevěnou misku vodou, poklekne před ní, založí ruce na prsou a soustředí se na seslání kouzla. Během 5. kola voda z misky jakoby zmizí. Bystré oko může poznat, že v úzkých a nepatrných pramíncích obtáčí hraničáře. V následujících kolech se z chodce postupně smyje veškerá „přírodní“ špína. V 10. kole se voda „objeví“ zpátky v misce a je úplně špinavá. A naprosto nepoživatelná.
Toto kouzlo neoholí chodce, nespraví mu oblečení ani nic podobného!!! Pouze odstraní z jeho šatů a vybavení, a z něj samotného „přírodní“ špínu.

Proč jen chodec

Odpověď na tuto otázku je poměrně lehká. Pouze a jen chodec, jelikož ke kouzlu je potřeba miska s vodou, tedy pomůcka a tudíž kouzlo pocestných, kterými disponuje pouze chodec. A zároveň si myslím, že druid, který se snaží vyvarovat konfliktu se zvířaty, toto kouzlo nepotřebuje.

Přírodní špína

Pod tento pojem spadá veškerá nečistota, kterou vyprodukuje příroda. Tedy bahno, smůla, „tráva“, zvířecí trus, krev a jiné tělní tekutiny, chlupy, šupiny pozor nikoliv však z humanoidů, stopy po soli, a další přírodní věci.
Naopak kouzlo neúčinkuje na nečistotu, se kterou měl co dočinění člověk (myšleno též i jako elf, hobit, atd.). Jako například alkoholické nápoje, omáčka z jídla,atd. Zkrátka vše na čem se člověk podílel.

Děkuji všem, kteří se vyjádřili v MS, zejména Legarovi, Skřetoštěpovi, Folcwinovi, Tinmiriel a Firefanaticovi.

Mavev
Přidáno: 22:07:21 05.02.2007