Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Dovednosti
  
  

Taktika

Autor:UnknowN
Počet hvězdiček: 2
Vlastnost: Inteligence
Obtížnost: Těžká
Ověřování: Při každém použití
Totální úspěch: Nepřítel je danou taktikou zaskočen, není připraven vhodně zareagovat (vše jde podle plánu).
Úspěch: Nepřítel danou taktiku nečekal, avšak je stále v plné pohotovosti (více méně podle plánu, s občasnou dramatickou scénou nebo situací, kdy je třeba improvizovat).
Neúspěch: Nepřítel danou taktiku prohlédl a reaguje k tomu příslušným způsobem (plán nevyšel, je třeba zformulovat plán B).
Fatální neúspěch: Nepřítel přesně nějakou takovou taktiku očekával, postavy jsou zaskočeny jeho reakcí (postavy padly do nepřítelem nachystané léčky).
Popis:Tato dovednost je zamýšlená jako pomocný rozhodovací systém v situacích, kdy postavy přijdou s nějakým nečekaným plánem, a PJ potřebuje narychlo odhadnout vhodný směr vývoje děje s ohledem na inteligenci svých cizích postav a další okolnosti. Ideální třeba v situacích, kdy postavy stojí proti výrazně inteligentnějšímu nebo zkušenějšímu protivníkovi, u kterého by vypadalo hloupě, kdyby se nechal jen tak přechytračit nějakým obyčejným dobrodruhem. Lze používat i zpětně, pokud si třeba PJ není jistý, jestli stavitele toho zapasťovaného domu napadlo nainstalovat nějaká bezpečnostní opatření i do té vedlejší přístupové cesty (kanalizace, tajná chodba, komín...), kterou si pro své vniknutí zvolily postavy, apod. Výšku pasti upravuje PJ - podle toho, jak velký je rozdíl mezi úrovněmi / inteligencemi / taktickou protřelostí postav a nepřátel, a podle toho, jak dobře jsou o aktuální situaci postavy informovány (tzn. i ten nejlepší plán selže, když počítá jenom s deseti skřety tam, kde se jich schovává stovka).
Přidáno: 2015-02-17 02:53:56