Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Bestiář
  

Psiréna

 
Počet hvězdiček: 3
Životaschopnost: žvts.: 6 +2
Útočné číslo: (+3 + 2/+3) = 5/+3 - drápy (2×za kolo)
Obranné číslo: (+3 + 3) = 6
Odolnost: 15
Inteligence: 19
Bojovnost: 0
Velikost: B
Zranitelnost: Humanoid, ale vše 1/2
Pohyblivost: 19
Přesvědčení: zákonné zlo
Poklady: 0
Zkušenost: 800
Popis:

...nikdo tehdy nevěděl co se dělo, jisté bylo jen to, že v krátkém čase zemřelo mnoho mužů podivnou smrtí. Lidé hovořili o démonu který vraždí ty, kteří zhřešili. Za čas byli povoláni theurgové, aby zjistili co se děje. Sféry jim ukázaly příšeru, která svádí muže a pak je zabíjí. Tu příšeru však viděli asi jen ti, které zabila, protože měli ve tváři výraz nevýslovné hrůzy. Po chvíli někdo vyslovil myšlenku že se dovede maskovat za humanoidní bytosti...

Psirény jsou ženské bytosti, navenek vypadající jako obyčejné ženy. Většinou na sebe psirény berou podobu velmi přitažlivé ženy, je jedno které rasy. Psirény se jim říká proto, že když si vyberou oběť, tak ji psychicky na dálku vsugerují pocit zamilovanosti vůči nim. Oběť (tedy muž nebo vyjímečně homosexuální žena), jakmile psirénu v lidské podobě zahlédne, se do ní okamžitě zamiluje a nebude trvat dlouho a stráví spolu noc. Ale původní myšlenka slasti se zanedlouho změní v hrůzu. Dokud má psiréna lidskou podobu, má i lidské vlastnosti, ale... chvilku před tím, než mělo dojít k hlavnímu programu nočního setkání, totiž psiréna nasadí svou pravou tvář a pokusí se oběť zabít. Jakmile se jí to podaří, nasadí jinou tvář a odejde.

Jejich pravá podoba je následovná: Stavbou těla se podobá člověku, kůže je hladká, šedo-modrá, docela tvrdá a odolná. Má velké černé oči a z hlavy vyrůstá několik kostěných výrůstků. Prsty jsou zakončeny dlouhými drápy.

...Když se konečně podařilo nahnat jí do pasti a zabít, vraždy přestaly. Ale na jak dlouho...

Autor:UnknowN