Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Bestiář
  

Truhli'Tse

 
Počet hvězdiček: 5
Životaschopnost: 6
Útočné číslo: (+5 + 2/+4) = 7/+4 (tlama) + zvl.
Obranné číslo: (0 + 6) = 6
Odolnost: -
Inteligence: 1
Bojovnost: 12
Velikost: B
Zranitelnost: B 1/2, C, D 1/2, G, H*, I, J, K**, L, N
Pohyblivost: 10/magický tvor
Poklady: viz níže
Zkušenost: 250
Popis: Zranitelnost:

H: Pouze kyselina a lektvary (ne jedy / protijedy)
K: Oheň 3/2, Led 1/2

Popis:

Truhli'Tse jsou samohybné truhly z kovaného dřeva, které byly alchy-magicky uzpůsobené k velkokapacitnímu skladování, přepravě a ochraně nákladu.

Nákladní prostor Truhli'Ts funguje na stejném principu, jako pytel beztíže, přičemž jeho kapacita bývá zhruba 10000 mincí. Truhli'Tse dokáží svojí celkovou kapacitu rozdělit do několika nezávislých prostorů, přičemž z jednoho do druhého se dá dostávat prostým zavřením a otevřením víka a pomyšlením na žádané předměty uvnitř (na celní kontrole lze truhlu otevřít, ukázat složené šaty, a o kus dál lze Truhli'Tsi otevřít znovu, a vytáhnout z ní třeba zbraně).

Pokud se Truhli'Tsi pokusí otevřít někdo nepovolaný, dokáže se bránit - Víko se promění na čelisti, kterými může Truhli'Tse na případné nenechavce zaútočit. "Tlama" každé Truhli'Tse odpovídá přibližně jejímu vzhledu - U zdobených truhel to mohou být naleštěné ostny a čepelky, u hrubě kovaných truhel pak čelisti které si nezadají s pastí na medvědy, u starých truhel pak rezavé hřebíky a truhly vyloženě starobylé, které se dlouhá léta povalovaly ve vlhkém podzemí, mohou mít jen "bezzubé dásně" ze zašlého kování (které nicméně stále dokáží žužlat se značnou drtivou silou).

Truhli'Tse dovede rovněž útočit nárazem s rozeběhem alespoň pěti sáhů (pohybuje se při tom na svých čtyřech kovaných nožičkách). Má pak bonus +1 k ÚČ, při rozeběhu delším než 10 sáhů pak bonus +2. Zasažená bytost si pak navíc hází proti pasti Sil ~ 6 (7 u delšího rozeběhu) ~ nic / sražení (vstávání 1 kolo).

Truhli'Tse bývají často vybavené kovanou nálevkou (zpravidla někde na víku nebo poblíž klíčové dírky), kterou se do nich dají nalévat lektvary (které pak působí přímo na Truhli'Tsi), nebo i zbraňové jedy typu kurare (ty pak účinkují při kousnutí).

Jsou-li tito tvorové dlouhý čas ponecháni bez pána (rok a déle), začnou divočet - chovají se pak jako "mořští ďasové", lákaje nic netušící oběti na uložené cennosti. Jakmile se nějaká oběť nakloní do útrob Truhli'Tse, čelisti sklapnou a začnou oběť zpracovávat. Pravidlově v tuto chvíli Truhli'Tse útočí dvakrát za kolo (z toho jednou do zad) a oběť se může jednou za kolo pokusit o osvobození hodem na past Sil+Obr ~ 8 ~ osvobození / nic.

Oběti, které Truhli'Tse zabije, potom pozře a jejich vybavení přidává do obsahu svého nákladu, přičemž pokud by se jim náhodou do úložného prostoru už nic nevešlo, potom nechtěné věci vyplivují, aby si udělaly místo na věci žádanější (každá divoká Truhli'Tse může mít v tomto odlišný charakter a cíleně si tvořit sbírku určitých předmětů).

Zdivočelé Truhli'Tse (tzn. takové, které byly rok a déle bez pána) je možné si ochočit. Určitá věrnost pánovi však přetrvává - To se projevuje tím, že past na ochočení Truhli'Tse je po prvním roce pro původního pána = 1, pro všechny ostatní je 16. Za každý další rok pro pána roste o 1 a pro ostatní naopak o 1 klesá (tato progrese se zastaví u pasti 8 pro pána, 9 pro ostatní), přičemž původní pán si na opětovné ochočení hází už při prvním opětovném kontaktu s Truhli'Tsí, a teprve až když při tomto prvním kontaktu neuspěje, musí Truhli'Tsi sám klasickým způsobem opět zkrotit a po až po obvyklém týdnu ochočování si může hodit znovu (pochopitelně, pokud mezitím Truhli'Tsi ochočí někdo jiný, potom se on stává jejím novým pánem, a na starého pána Truhli'Tse zapomene).

Teoreticky je možné na ochočené Truhli'Tsi jezdit, není to však moc rychlé ani pohodlné.

Pokud je Truhli'Tse zabita, potom ve smrtelných křečích vykašle svůj obsah, život se z ní vytratí, a stane se z ní jen torzo rozbité truhly se zubatým víkem (pokud by na to přišlo, lze zabitou Truhli'Tsi opravit a používat jako normální truhlu).

Autor:UnknowN