Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Bestiář
  

Dav vzbouřený

 
Počet hvězdiček: 3
Životaschopnost: 75
Útočné číslo: 7 + zbraň
Obranné číslo: 0 + zbroj
Odolnost: 15
Inteligence: Dle rasy
Bojovnost: -
Velikost: Dle rasy
Zranitelnost: Humanoid
Pohyblivost: Dle rasy
Poklady: Různé
Zkušenost: 4000
Popis: Zbraně: Dýky, tesáky, obušky, hole, kyje, kladiva, cepy, sekery, vidle, pochodně, kameny Zbroje: Většinou jen obyčejné šaty

Uvedené hodnoty platí pro dav čítající zhruba 70-80 obyvatel.

Dostatečně velký dav může na každou postavu, kterou obklopuje, zaútočit až 6x za kolo (pro postavy stojící u zdi nebo zády k sobě v obranném kruhu je to potom úměrně méně) - je-li dav vybaven dostatečně dlouhými zbraněmi (hole, vidle, cepy) a obestoupí-li postavy z dostatečné vzdálenosti (aby si členové davu navzájem nepřekáželi), potom těch útoků může být až dvanáct za kolo.

Na dálku může dav vrhat kameny (případně ovoce, zeleninu, a jiné projektily potupného charakteru), občas mohou z davu vyletět nějaké ty vidle, hořící pochodeň, nebo jiná ve vzteku vržená zbraň. Davové ÚČ v takovém případě platí pro zhruba každých pět vržených projektilů (ÚČ samostatně vržených projektilů se počítá, jakoby je vrhnul samotný jeden obyvatel).

Plošné efekty použité proti davu se násobí počtem zasažených (Pokud má dav 45 životů a obsahuje tedy 10 lidí, potom se zranění způsobené například ohnivou koulí, která by zasáhla právě polovinu davu, násobí pěti)

Davy mohou nabývat menších i větších velikostí - určuje PJ s pomocí životaschopnosti (čím větší životaschopnost, tím více lidí).

Podobného principu lze využít i k odhadování parametrů dalších "hromadných" protivníků.

Účelem sjednocení většího počtu obyvatel do jedné hromadné jednotky je hlavně to, aby si ani postavy na vysoké úrovni nemyslely, že jim od těch slaboučkých obyvatelů nic nehrozí, když prakticky každého z nich složí jednou ranou, a žádný z nich nemá sám o sobě prakticky žádnou šanci prorazit jejich drahá brnění a kouzelné ochrany.

Pozn.: Hodnoty davu odhadnuty na základě podobnosti mezi bestiářovými "Krysami obyčejnými" a "Krysím hejnem".

Autor:UnknowN