Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Bestiář
  

Kapios

 
Počet hvězdiček: 2
Životaschopnost: 4
Útočné číslo: (+2+4/0)=6/0 (pařáty)
Obranné číslo: (+3+2)= 5
Odolnost: 13
Inteligence: 9
Bojovnost: "-"
Velikost: C
Zranitelnost: zvíře + M
Pohyblivost: 19/zvěř
Přesvědčení: neutrální
Poklady: nic
Zkušenost: 200
Popis:

Kapios je 3,5 metru vysoký pták se třemi hlavami, zavalitým tělem se zakrnělými křídly a dlouhými nohami zakončené ostrými pařáty. Jeho tělo je pokryto žlutooranžovým peřím a na hlavách má červené korunky z peří. Kapiosové žijí ve skupinách o počtu 8-12 jedinců, kteří putují přes celé savany a pláně za vodou a potravou. Kapiosové jsou masožravci, nejraději mají antilopí či zebří maso, ale absolutní delikatesou jsou pro ně hadi, ale taky nepohrdnou člověkem či jiným humanoidem, který jim zpestří jídelníček. V období páření což je 2x až 3x do roka se kapiosové usadí a vysedí vejce do předem vyrobených hnízd. Samice kladou 2-3 vejce, z nichž se po týdnu vylíhnou mláďata. Za další tři týdny po vylíhnutí vyrůstají mláďata v mladé kapiose, ale zpravidla přežije jen nejsilnější ze snůšky, neboť sourozence sní. Když si samci hledají partnerku vylučují omamnou voňavou látku na kterou lákají partnerky. Když ji ucítí humanoid hází si past Odl - 5 - neomdlí / omdlí na 6 kol.

Kvůli jejich vyšší inteligenci jsou učenliví a někdy napodobují humanoidy, teda pokud je nesní. Kapiosové jsou velmi ostražití, ale pokud zjistí, že jim nemůžete ublížit tak vás zlikvidují.

Pokud jdou kapiosové spát vždy 2 hlavy spí a jedna hlava hlída a v noci se střídají. Kapiosové se dorozumívají křikem, skřeky a taky "kvokáním", které umějí někteří domorodci v okolí, kde kapiosové žijí. S domorodci jsou zadobře a ani na osamělého domorodce nezaútočí. A proto se nelze divit, když potkáte v domorodé vesnici kapiose, na kterém buď domorodci jezdí ( nosnost až 1200 micí = 60 kg ) a nebo vozí náklad. Za to že pomáhá domorodcům dostává vodu a jídlo (i lidské, to kdy navštíví vesnici dobrodruzi ).

Kapiosové jsou zranitelní normální zbraní i kouzly, ale když už na ně narazíte je dobré vědět víc. Za a) pokud narazí na hada budou ho chtít ulovit bez ohledu na nebezpečí, možná namítnete, že jsou dost inteligentní, aby se do lovu nevrhli bezhlavě, ale kapiosové nedokáží odolat , aby hada nechytli a taky kdy hada chytí tak postupují v žebříčku skupiny výš, jako u lidí když udělají hrdinský skutek. (proto je dobré mít hada a čekat jestli kapiose uštkne) b) kapiosové mají na hlavě čelenku z peří, kterou dokáží sklopit dozadu, aby nebyla vidět. Pokud se vám podaří alespoň dvěma hlavám useknout, spálit čí utrhnout čelenky z peří ( všechno peří ) je 50%, že je to rozzuří a pak mají +2 k ÚČ a -2 k OČ nebo 25% že zbaběle utečou a počkají si na vás ze zálohy a pomstí se a 25% že si kleknou a sklopí hlavu. Pokud se rozhodnete ho nechat žít, bude vám dlužit život což se vždy hodí a když vás zachrání tak vás opustí. Členka po dvou dnech od poškození či zničení znovu dorůstá.

Závěr: Vždy jedna ze tří hlav je dominantní a to se zjistí k%. 01-34 = levá hlava, 35-70% = prostřední hlava, 71-00% = pravá hlava. Tato hlava má +1 k ÚČ a OČ a rozhoduje co udělají, kdo bude hlídat ( většinou sama hlídá nejméně ) atd.

Autor:Tobi88