Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Bestiář
  

Hmituška jeskynní

 
Počet hvězdiček: 2
Životaschopnost: 3+1
Útočné číslo: ÚČ: (-1 + 2)/+2 = 1/+2 (pařáty) (3x za 2kola)
Obranné číslo: (+6+2) = 8
Odolnost: 13
Inteligence: 7/13
Bojovnost: 6
Velikost: A
Zranitelnost: humanoid
Pohyblivost: 21/humanoid
Přesvědčení: neutrální
Poklady: 2
Zkušenost: 100
Popis: charisma: 12/+4
vytrvalost: 11/humanoid
přesvědčení: neutrální

Hmitušky jeskynní jsou malé šedé humanoidní potvůrky. Mají matnou šedivou kůži, velké oči (často červené nebo černé), skoro žádné uši ani vlasy. Na jejích třech prstech rostou pevné a ostré drápy. Jsou velice hbité a až neuvěřitelně srychlé. Většinou se usazují ve větších jeskynních komplexech, živí se buď drobnými hlodavci, rybami nebo v případě možnosti tím, co ukradnou dobrodruhům nebo jiným případným obyvatelům jeskyně.

V mladém věku bývají nerozvážné (int. 7), neposedné a za nocí vyráží hledat a objevovat nové jeskyně, venku se však straní všemu živému. V občasných případech je možno nalézt je ve skupince až 6 jedinců.

Málokdy zaútočí, necítí-li se ohroženy nebo je k tomu nevede něco jiného.

Starší jedinci se vyskytují zpravidla samostatně. Mají už rozum (int. 13), opustila je výbojnost a je možné s nimi jednat. Jejich kůže už bývá zvrásněná, vypadají sešle a nemohoucně, ale zdání klame. Jsou-li donuceni k boji, jsou zdatnými soupeři. Jejich životaschopnost je o 2 vyšší než mladých a také jejich útok ÚČ/OČ vzroste o +2/+1. Ale málokdy se stane, že by byly nuceny bojovat. Mohou postavám nabídnout užitečné informace, provést je jeskyní/podzemím či jinak pomoci. Ale nic není zadarmo. Nepohrdnou kusem žvance, nějakou zajímavou věci nebo novou zajímavou informací.

Autor:Taranie