Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Bestiář
  

Satyr

 
Počet hvězdiček: 2
Životaschopnost: 4
Útočné číslo: (+1 + 4/+1) = 5/+1 (kopnutí)
Obranné číslo: (+2 + 1) = 3
Odolnost: 17
Inteligence: 12
Bojovnost: -
Velikost: B
Zranitelnost: humanoid, ale H 2/3
Pohyblivost: 14 / humanoid
Přesvědčení: neutrální
Poklady: hudební nástroj, víno
Zkušenost: 156
Popis:

Satyr je humanoidní bytost napůl člověčí a napůl kozlí, dožívající se až 150 let. Chlupaté nohy zakončeny nebezpečným kopytem, lidské tělo a ruce – také hojně ochlupeny – a kudrnaté vlasy skrývající dva malé růžky a špičaté uši. Můžou i nemusí mít ocas. Většinou si udržují plnovous, přestože nedosahuje takových rozměrů, jakým bývá zvykem u trpaslíků. Satyrové jsou nadlidsky krásní a mužní. Nenosí oblečení a většinou ani ozdoby, pouze kožené řemínky a brašničku, kam ukládají svůj majetek.

Satyrové jsou bodří tvorové, většinou plaší, před početnou družinou nebo nebezpečně vyhlížející postavou spíše utečou nebo se schovají opodál. Umí dokonale hrát na rozličné hudební nástroje jako flétny, harfičky či dudy, které si sami vyrábí. S oblibou si ochočují malá zvířátka.
Někteří satyrové se zabývají nějakým povoláním, nejčastěji bývají bardy a druidy na nízkých úrovních, ve stáří poustevničí. V případě nouze je satyr schopen použít až střední zbraně pro boj zblízka a střelné a vrhací vyjma těžké kuše a dlouhého luku.

Můžou se jen tak poflakovat na palouku a vyhrávat nebo pást stádo divoké zvěře, kterou obvykle dojí. Jejich jídelníček není vyhraněný, lov však pokládají za náročnou činnost. Po nocích nebo i během dne laškují a tančí s lesními vílami a dryádami. Svádět budou i ženy v družině, případně i mladé chlapce, budou-li mít vysokou charismu. Své vzrušení netají a většinou pak nevěnují patřičnou pozornost ostatním postavám. Pokud se zatoulají blízko vesnice, budou svádět i sličné vesničanky, které můžou i unést. Vzácně pak vesničanka opustí domov dobrovolně, i přes protesty (či nevědomost) rodičů.

V dávných dobách, kdy bohové chodili mezi smrtelníky, doprovázeli boha vína, tance a radovánek. Jejich nejoblíbenější činností je tedy popíjení vína. Správného satyra družina nikdy neobjeví střízlivého, ale dokáže to umně skrývat. Satyr může být cenným zdrojem informací a klepů, přestože bývá místními obyvateli obvykle vyháněn – usidluje se tam, kde jsou vesničané tolerantnější a občas si pokecá třebas s pasákem či dřevorubci.

Opilost se projevuje patřičnými postihy na útok a obranu a klasické RP prvky lehce odhadnutelné vlastní zkušeností. Postihy můžou být mírné, jelikož je satyr na opilost zvyklý, každopádně záleží na stupni opilosti a na PJ.

Fyzické potěšení zmámených dam bývá tak intenzivní, že často dochází k oplození. Satyrové jsou dobří milovníci a s dobrým sexem se stává žena ženou. Pravděpodobnost otěhotnění je 60%. Počatý chlapeček bude vždy satyr; holčička nebude se satyrem dávána do souvislosti, stejně tak její děti.

Satyrovo víno

Trvání: (5 – Odl) hodin, nejméně 2 směny
Barva/chuť/zápach: 65/90/70
Toto výborné, silně kořeněné víno je velice oblíbeno všemi národy, dokonce i pivařskými trpaslíky. Pro své jedinečné aroma a malý výskyt je velice ceněným artiklem. Satyrovi při výrobě pomáhají lesní tvorové, svedené divoženky především, přičemž výrobní postup si nechává pro sebe.
Ten, kdo vypije alespoň čtvrtku satyrova vína, má po dobu opilosti takzvané satyrovo štěstí. To se pravidlově projevuje bonusem +1 v hodech proti všem pastem a +2 při hraní hazardních her.


Poděkování: Morter, Shadowmage
Autor:Hamster