Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Alchymistické předměty
  
  

Zákeřné polínko 

Počet hvězdiček: 3
Skupina:Ostatní
Magenergie:1 magů
Suroviny:42 zl.
Základ:Polínko + 1 dávka jedu (viz níže)
Nalezení:-
Trvání:1 směna
Výroba:5 směn
Nebezpečnost:-
Síla:-
Barva/chuť/zápach:-
Magy/den0
Autor: UnknowN
Popis:

"Zákeřné polínko" je pomocný alchymistický předmět rozšiřující možnosti dopravování jedu ke svému příjemci. Alchymista vhodný jed nechá vsáknout do připraveného polínka, a daný jed se potom začne uvolňovat po dobu jedné směny od chvíle, kdy polínko začne hořet (není-li předčasně uhašeno).

Použití "zákeřného polínka" je dvojí - buď lze daným jedem otrávit přímo kouř, který bude hořící polínko vydávat, nebo lze prostřednictvím kouře přenést jed na cokoliv, co by se nad ohněm opékalo. Polínko lze od obyčejného topiva rozpoznat podle charakteristického zabarvení několika z vnějších letokruhů.

Příklady užití v kombinaci s pravidlovými jedy:

Černá zhouba: Jed se kouřem přenáší na opékané potraviny, nejlépe maso - otrávené bude vše, co se bude nad ohněm opékat alespoň jedno kolo během jedné směny hoření polínka.

Jablečná vůně: V kombinaci s polínkem je u tohoto jedu dosaženo zpomaleného uvolňování - po dobu jedné směny hoření polínka vzniká v okolí jedovatý opar účinkující na každého do vzdálenosti 1,5 sáhu a to se stejnými účinky jako u pravidlového jedu.

Puchčoud: Podobně jako u "Jablečné vůně", i u tohoto jedu dochází k prodloužení trvání na jednu směnu (po dobu hoření polínka).

Svrbík: Svrbík v hořícím polínku dá vzniknout jemnému popílku, který se po dobu hoření polínka (a krátkou chvíli potom) bude snášet na vše v okolí tří sáhů. Svrbík aplikovaný tímto způsobem způsobuje zranění pouze v hodnotě jednoho životu, namísto obvyklých 4-6.

Slzný plyn: Jako Jablečná vůně / Puchčoud.

Bolehlav / Digitalis / Otrušík / Amanitin: Jako Černá zhouba.