Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Alchymistické předměty
  
  

Skřetí boty 

Počet hvězdiček: 3
Skupina:Ostatní
Magenergie:20 magů
Suroviny:80 zl.
Základ:Boty od mrtvého skřeta
Trvání:2 roky
Výroba:3 dny, doma
Magy/den0
Autor: Aramir
Popis:

„Dneska jsem si koupil pravé Skřetí boty. No a hádej co? Zase mi ti šmejdi dali jednu levou!“

Výroba:

K výrobě tohoto předmětu musí alchymista získat boty nošené skřetem (či podobnou havětí). Specifický zápach nemytých, plesnivějících skřetích nohou je nezbytnou esencí tohoto předmětu. Boty musí být získány od několik dní mrtvého skřeta, aby jimi byl vstřebán typický mrtvolný pach.

Alchymista je schopen opakovanou extrakcí zápachu za pomoci několika přísad, jako jsou hobití sirečky nebo trpasličí exkrementy, vdechnout Skřetím botám následující vlastnosti.

Uvolni zápach

„Táto, ty jsi se zul!“

Kdykoliv si nositel sundá alespoň jednu ze Skřetích bot, uvolní se zápach vyvolávající prudkou nevolnost, slzení očí a postavy, které jsou blíže jak 1,5 sáhu a neuspějí v hodu proti pasti na odolnost (nebezpečnost 5) upadají do mdlob na 1-3 směny.

Zmatení pachové stopy

„Čmuchejte čmuchalové!“

Pomocí Skřetích bot lze změnit pachovou stopu nositele. K tomu, aby byla pachová stopa změněna, stačí povolit šněrování bot nebo uvolnit přezky apod.Což může být užitečné například ke zmatení psů, jdoucích po stopách postavy.

Vedlejší účinky

Každé použití Skřetích bot má rovněž za následek snížení charismy nositele o 2 stupně po dobu 3 směn (což ocení např.válečníci při zastrašování) a naopak stoupá šance na odhalení skrývající se postavy, která boty použila.


Hobit Šlapka ležel na zemi přemožen lapky, kteří si brousili zuby na jeho poctivě vydělané zlato. Zrovna si připadal jako v pohádce oslíčku otřes se, když se z něj jeden z těch hromotluků pokoušel vytřást blýskavé zlaťáky.

„Tak, kde to schováváš? Mluv, nebo tě zaříznu jak podsvinče!“ Hulákal na něj hrubián.

„V p-pravé b-bo-tě!“ vykoktal ze sebe Šlapka.

Jeden z lapků se iniciativně jal zouvat boty hobitovi, který se začal potutelně usmívat. Šlapka totiž věděl, co bude následovat a proto taky zadržel dech. Ze zuté boty se vyvalil neskutečný puch, který praštil všechny přítomné do nosu, až jim začaly slzet oči. Šlapka pobaveně sledoval zvracejícího velitele té zpropadené bandy, jak cedí skrz zuby mezi zvratky sprosté nadávky. Další lapkové mezitím buďto omdleli nebo se dali na útěk.

„Hm, kdybych si dneska vzal ty sedmimílové, kdo ví, jak bych dopadl?“ Řekl si v duchu hobit a s úsměvem na rtech se vydal tam, kam měl namířeno.