Dračí Doupě [ http://www.dracidoupe.cz ]
Rubrika: Alchymistické předměty
  
  

Amarouny "jídlo v prášku 

Počet hvězdiček: 3
Skupina:Ostatní
Magenergie:3 magů
Suroviny:5 zl.
Základ:jídlo nebo pití dle vlastní volby, vodotěsně uzavřitelný pytlíček
Nalezení:-
Trvání:-
Výroba:1 hodina
Nebezpečnost:-
Síla:-
Barva/chuť/zápach:dle okolností
Magy/den0
Autor: UnknowN
Popis:

Nejprve tedy pojem: Amarouny nazýváme jakékoliv jídlo či pití, které bylo pomocí speciálního alchymistického postupu převedeno na práškovou formu, ze které je poté možno opět získat poživatelný pokrm / nápoj.

Amarouny dělíme na dva druhy: Jednodušší - Chuťové (hodnoty bez závorek) a složitější - Kompletní (hodnoty v závorkách).

Uvedené hodnoty jsou počítány na 1/3 čenu jídla případně na jednu čtvrtku pití. Pokud chce alchymista podobným způsobem stvořit větší porce, náklady, stejně jako časová náročnost se úměrně zvýší. Z 1/3 čenu jídla případně ze čtvrtky nápoje vznikne práškovitá substance, vážící 1 minci a právě tuto substanci nazýváme "amarouny". Tu pak uložíme do onoho vodotěsného pytlíčku uvedeného v "základu", případně na pytlíček ještě napíšeme, co v něm vlastně je. Zpětně z amarounů získáváme jídlo přidáním desetiny čtvrtky vody na 1/3 čenu, u nápojů je ale přidat tolik vody, kolik má být výsledného nápoje (amarouny jí jenom pozmění). Použitá voda by měla být pokud možno čistá - jakékoliv další složky totiž mají vliv na chuť případně na poživatelnost (Je-li voda otrávená, bude otrávené i vzniklé jídlo / pití - je-li použita mořská voda, bude výsledné jídlo / pití slané...).

Pokud se amarouny setkají s vlhkostí (například pokud pytlíček dobře netěsní nebo pokud jsou uchovávány někde jinde), začnou nabobtnávat a měnit se na svou výslednou formu. Jakmile jsou v konečné formě, začnou se "kazit" - jakékoliv jídlo / pití si zachovává své vlastnosti jeden den, pak se ale během jedné hodiny změní v hromádku amarounového želé, které nemá žádnou výživnou hodnotu (ale není ani jedovaté).

Také se může stát, že se někdo pokusí amarouny sníst před přidáním vody. V tom případě začnou reagovat na vlhkost v žaludku a měnit se v konečnou formu. Což o to, u nápojů by to ještě šlo. U jídla je problém, že jídlo nění řádně rozkousáno a promíseno se slinami, tudíž je špatně stravitelné. U kompletních amarounů to může být i nebezpečné. Příslušné následky budou uvedeny u jednotlivých amarounů zvlášť.

Nejprve popíšeme chuťové amarouny. Jednodušší jsou proto, protože nezachovávají původní formu jídla, pouze jeho chuť - po přidání vody se z amarounů vytvoří 1/3 čenu nevábně vypadající kaše, která nicméně stále chutná jako původní jídlo, a lze jí dále tepelně upravovat. Objemově se vejde akorát tak do jednoho průměrného talíře. Nápoje podobné zkáze nepodléhají, nicméně přesto ztrácejí na kvalitě - mléko nemá tu správnou hustotu, pivo nemá pěnu... Pořád si ale zachovává stejnou výživnou hodnotu (obsah vitamínů apod.) Dále se nedoporučuje dělat chuťové amarouny z nějaké chuťově pestřejší směsi. Například není problém, udělat tyto amarouny dejme tomu z kuřecího stehna, protože to chutná všude víceméně stejně, ale pokud byste je udělali z kuřecího stehna s brambory, vznikne vám směs, ve které je chuť brambor a kuřete dokonale smíchána dohromady. Na druhou stranu je možné stvořit zvlášť "kuřecí" složku a zvlášť "bramborovou".

Požití prášku: Kašovitou hmotu lze pořád ještě strávit poměrně snadno, tudíž má postava pouze 12 hodin pocit těžkosti (postih -1 k ÚČ i OČ), po dvanácti hodinách se zažívací obtíže projeví jako zácpa.

Kompletní amarouny oproti tomu plně zachovávají původní jídlo / pití. Kuře s bramborem se změní v kuře s bramborem, mléko je jako čerstvě nadojené, pivo se dokonce napění...

Požití prášku: Zde velmi záleží na tom, v co se měly amarouny proměnit. Něco jiného je bramborová kaše, něco jiného je celá brambora. Postavě to může způsobit velmi závažné zažívací potíže - nejhorší případ ale je pouze 24 hodin ve stavu "vyčerpaná" - pak se amarounům postavy zželí a promění se v želé (závažné komplikace jako třeba protržení žaludku kuřecí kostí by měl PJ nasadit pouze pokud si myslí, že si to daná postava zaslouží).

Přeměna z amarounů na pokrm po přidání vody probíhá za velkého bublání a biologických zvuků a trvá jednu směnu, amarouny pro přípravu nápojů po přidání vody pouze šumí a jsou s přeměnou hotovy po jednom kole.